Strelec Tibor Figei ukončil sezónu víťazstvom

V sobotu, 18. októbra, sa člen ŠSK Magnum RS zúčastnil v Debrecene brokovej súťaže pod názvom DVLH Shotgun. Na strelcov čakalo osem parkúrov, na ktoré museli vystreliť minimálne 80 krát. Parkúre boli krátke, ale dynamické. „Nieslo sa to v takej priateľskej atmosfére. Tentokrát získal víťaz  namiesto pohárov a diplomov fajné víno. S mojim výkonom som spokojný, keďže som  počas celého preteku išiel vyrovnane,“ povedal Tibor Figei, ktorý v šiestom stage-i dosiahol čas 4.01 sekundy, čo bol čas na úrovni poloautomatických zbraní. „Ja som ho strelil s brokovnicou pumpou, kde človek musí po každom výstrele ešte potiahnuť tiahlom dozadu a dopredu. Som rád, že som sezónu ukončil tak, ako som ju začal, víťazstvom,“ zhodnotil strelec. Ako povedal, bol to pretek úrovne Level II. „A to sa počíta,“ podotkol.


Ako ďalej člen ŠSK Magnum RS informoval, hovoril s jednotlivými predstaviteľmi klubov v Maďarsku a dohodli sa, že by bolo dobré urobiť na budúci rok pár prípravných súťaží na tejto úrovni, keďže sa  v septembri budú konať MS v brokovnici v Taliansku.