Strelec Tibor Figei zvíťazil na 2.kole puškovej ligy 2014

6. júla sa konalo 2.kolo puškovej ligy v Jesenskom. Domáci Tritňáci (SK Triton) pripravili pre strelcov päť parkúrov, na ktoré potrebovali vystreliť 95 krát. Boli to štyri náročné dynamické parkúre s kyvkami, pohyblivými terčami. Posledný piaty sa strielal na 50 m. „Práve tento preveril aj tích najlepších a na koniec súťaže zamiešal poradie strelcov .“ Hovorí Range Master (Hlavný rozhodca) preteku. Tibor Figei zvládol posledný parkúr výborne a aj vďaka tomu vyhral túto súťaž v kategórii „standard“. ( puška s otvorenými mieridlami)

V jeho kategórii súťažilo 27 strelcov z celého Slovenska. Prišli z Rimavskej Soboty, so Zvolena, Banskej Bystrici, Košíc a Komárna. Týmto výkonom sa posunul aj v „lige“ v priebežnom hodnotení na pekné tretie miesto. Ako je známe,  pušková liga pozostáva zo štyroch kôl. (Komárno, Jesenské, Rim. Sobota , Čachtice). O 2 týždne bude pokračovať tretím kolom súťaže v Rimavskej Sobote pod názvom Gemershooting Rifle 6.

Na koniec zhodnotil Tibor Figei svoj výkon nasledovne:

„Toto víťazstvo znamená pre mňa veľmi veľa, keďže som naň čakal niekoľko rokov. Bolo to dvojnásobne ťažké, pretože som mal aj povinnosti ako Range Master (Hlavný rozhodca) a popritom som sa musel sústrediť na svoj strelecký výkon. K tomu bolo ešte strašne teplo. Zišla sa fakt dobrá konkurencia. Bolo to psychicky náročné! “

Na koniec dodáva: moje víťazstvo venujem nášmu „streleckému bratovi Maťovi“, ktorý náš navždy opustil práve v deň preteku.