Aktuálne

Majstrovstvá Sveta – HDH-IAA 3D v Moosburgu Austria - 2018.

V dňoch 2.-8.9.2018 sa uskutočnili Majstrovstvá Sveta v 3D lukostreľbe v Rakúsku. Z nášho pohľadu išlo v tejto sezóne o vrcholové podujatie. Bola to možnosť porovnať svoje kvality v širšom merítku - s lukostreleckou špičkou celého sveta od Austrálie až po Švédsko. Rimavskosobotský lukostrelci na domácich pôdach napredujú preto mali šancu sa ukázať aj na MS na ktorej bola limitovaný počet súťažiacich 650 strelcov.

Tábor bol zriadený v strede mesta Moosburgu a trate na kraji v okolitých lesoch a lúkach. Strieľalo sa tri dni za sebou od rána 8:30 do 18:00 , nasledovalo jeden deň volna a v sobotu finále pre najlepších šiestich v každej kategórii a večer očakávané vyhodnotenie.

Rimavskosobotský lukostrelci sa umiestnili nasledovne:

Stella Nagyferencz - Majsterka Sveta - prvé miesto v kategórii Hunter mini,

Henrietta Nagyferencz - Majsterka Sveta - prvé miesto v kategórii Hunter kadett,

Tibor Lévay - Vicemajst Sveta miesto v kategórii Hunter veterán,

Ladislav Nagyferencz - 6. miesto v kategórii Hunter senior,.

Michal Feledy – 10. miesto v kategórii Hunter senior,.

Pre všetkých z nás to bol zážitok na celý život. Získali sme cenné skúsenosti, nabrali sme rozumy od naši protivníkov ktoré dúfame že patrične zúžitkujeme v budúcnosti. Gratulujeme všetkým medailistom. Dokázali napriek skromným podmienkam dosiahnuť relevantný úspech. Až do očí bijúca bola dominancia východných krajín na medailových miestach /Maďarsko, Slovensko, Česko/.

Ďakujeme našim sponzorom: MsU Rimavská Sobota, VERCAJCH centrum s.r.o Zvolen, GOBAKO Košice, Radovan Ceglédy, Béla Majerčík podnikateľ a AGROSOLUM

HDH-IAA 3D Világbajnokság

Szeptember 2-től -9-keig került megrendezésre az Ausztria-i Moosburgban az idei Íjász Világbajnokságra. A Rimaszombati íjászok igazi mérföldkőhöz érkeztek, mivel ez volt a szezon fénypontja. Végre öszemérhették tudásunkat a Világ mezőnyjével Austráliától Svédországig malyen limitált 650 versenyző vehetett részt!

A város központjában felépített íjászközponthozy a város menti erdőkben volt felállítva a háromnapi maraton az íjászok számára mellyen 8:30-tól 18:00-ig, majd egy nap pihenő után a legjobb 6 versenyző minden kategóriából ment szombaton a döntőbe majd az eredményhirdetés következett.

A Rimaszombati íjászok a következő eredményekkel végeztek.

Nagyferencz Stella – Világbajnok 1. helyezet a Hunter mini kategóriát

Nagyferencz Henrietta – Világbajnok 1. helyezet a Hunter kadétt kategóriában

Lévay Tibor – Világbajnoki 2. helyezet a Hunter veterán kategóriában

Nagyferencz László - Világbajnoki 6. helyezett Hunter szenior kategóriában

Feledy Michal - Világbajnoki 10. helyezett Hunter szenior kategóriában

Mindanyiuk egy életre szóló élménnyel lettek gazdagabbak. Értékes tapasztalatokat szereztek, sokat tanultank ellenfeleiktől - sporttársainktól melyeket tán sikerül a jövöben kellőképen kamatoztatni. Meggyőződhettük arról hogy a szerény feltételek ellenére itt Keleten is komoly színvonalú tudást sikerült sportunkban elérniük. Sőtt mivel mi Keletiek /Szlovákia, Magyarország, Csehország/ nyerték a kategóriák javát.

Köszönet támogatóinknak: Rimaszombati városi hivatal, VERCAJCH centrum s.r.o Zólyom, GOBAKO Kassa, Ceglédy Radovan, Majercsík Béla válalkozó és AGROSOLUM.

 

Zdieľajte na: